Systém SAP pro Gazprom Transgaz Bělorusko

Klient

Gazprom Transgaz Bielorusko

Popis

Spoločnosť prevádzkuje 7 hlavných plynovodov na prepravu zemného plynu cez Bielorusko a 226 distribučných staníc plynu a podzemných zásobníkov plynu.

Země

Bielorusko

Projekt

IBA Group vytvorila komplexné riešenie založené na modernej vysokovýkonnej platforme SAP HANA, ktorá kombinuje analytické nástroje, prostriedky spracovania transakcií a veľké množstvo dát (ERP a BI). Systém bol spustený súčasne vo všetkých sedemnástich pobočkách a správnom úrade Gazpromu Transgaz Bielorusko.

VÝSLEDKY PROJEKTU

V srpnu 2015 byl úspěšně přijat systém řízení informací pro komerční provoz. Klient  tak získal řešení, který umožňuje získat důvěryhodné, úplné a včasné informace o činnosti všech oddělení společnosti.

Sjednocené informační prostředí umožňuje zákazníkovi zvýšit efektivitu analýzy v reálném čase a plánování podnikových činností, optimalizovat obrat zásob a peněžních aktiv i snížit provozní náklady na údržbu a opravy.

REALIZACE PROJEKTU

V letech 2013-2015 vytvořila a implementovala IBA Group systém řízení podnikových informací založený na SAP ECC 6.0.

V roce 2014 byl systém spuštěn v souladu s harmonogramem projektu. Podle požadavků zákazníka byly automatizovány následující obchodní procesy :

 • Účetnictví a daňové evidence
 • Vedení účetnictví
 • Finanční účetnictví
 • Logistika (nákup, prodej a distribuce, skladové operace)
 • Údržba a opravy zařízení
 • Účetnictví investiční výstavby
 • Organizační řízení a personální správa.

V roce 2015 společnost IBA Group automatizovala mzdovou agendu i výrobní a ekonomické plánování Gazprom Transgaz Bělorusko. Podpora uživatelů byla organizována na základě SAP Solution Manager (Incident Management). Tým IBA Group zahrnoval více než 100 konzultantů a vývojářů SAP.

Při realizaci projektu využívala IBA Group aktuální metodiky implementace produktů SAP, konkrétně ASAP (Accelerated SAP) a AGILE (Agile Software Development). Kromě toho IBA Group využívala pokročilé technologie řízení projektových postupů a testování funkčnosti subsystému.

IBA Group poskytovala podpůrné služby prostřednictvím Service Desk, prováděla centrální správu systému pomocí SAP Solution Manager a vytvořila provozní uživatelské příručky a školení. IBA Group také uspořádala interaktivní školení koncových uživatelů prostřednictvím RWD uPerform for SAP.

Jsme tu pro vás


Notice: Undefined offset: 1 in /var/www/clients/client1/web14/web/wp-content/themes/iba/functions.php on line 801

  Yes
  Yes Zásad ochrany osobních údajů Pravidel pro používání souborů cookies
  IBA Slovakia