KONFERENCIA MICROSOFT IGNITE THE TOUR 2019

3. – 21. 3. 2019 sme navštívili konferenciu Microsoft Ignite, ktorá sa konala v Amsterdame. Táto konferencia je každoročne miestom, kde sa vývojári a technologickí odborníci naďalej vzdelávajú po boku odborníkov. Ani my sme si nenechali ujsť príležitosť zoznámiť sa s novinkami Microsoft sveta a preskúmať najnovšie vývojárske nástroje či technológie.

Mohli sme vyberať z desiatok sekcií, ktoré prebiehali súčasne v niekoľkých sálach a miestnostiach. O niektoré sekcie bol dokonca taký záujem, že všetci ani nemohli byť osobne prítomní. Výhodou je, že všetko bolo nahrávané a video nahrávky a všetky materiály sú pre účastníkov dostupné online.

Náš tím najviac zaujali vývojárske prednášky, ako napríklad „SharePoint development for enterprises – what’s new and what’s next“ a biznis prednášky. Napríklad „Automate business processes and build business apps with SharePoint, PowerApps, and Microsoft Flow“.

Na konferencii sa nám navyše podarilo získať aj veľmi inšpiratívne podnety pre ďalšiu prácu. V rámci prednášok sme si vypočuli racionálny názor na vývoj aplikácií pre MS SharePoint a jeho smerovanie v ďalších rokoch, a taktiež neprikrášlený pohľad na Cloudové aktivity spoločnosti Microsoft, ktoré nie sú až také ružové, aké ich niekedy predkladá marketing. V každom prípade je isté, že Microsoft v strednom časovom horizonte neopustí on-premise variantu SharePointu a bude ju ďalej rozvíjať, lebo aj niektorí jeho veľkí zákazníci sa z Cloudu vracajú späť do on-premise.

Okrem sekcií sme vo veľkej sále mali možnosť navštíviť stánky Microsoft partnerov a zistiť viac o produktoch na platforme Microsoft alebo sa zúčastniť Microsoft Mechanics show. Jedná sa o populárnu Microsoft šou, ktorá v priebehu niekoľkých minút informuje o novinkách a updatoch.

 

Sme tu pre vás

    Yes
    YesZásad ochrany osobných údajov Pravidiel pre používanie súborov cookies
    IBA Slovakia