Prijímanie bezkontaktných platieb cez smartfón v Albánsku: IBA Group spustila tapXphone na Balkáne

29 Decembra, 2023 

IBA Group pokračuje v spůšťaní tapXphone v nových regiónoch. V súčasnosti je servis na prijímanie platieb pomocou smartfónu dostupný aj pre podnikateľov z Albánska. Raiffeisen Bank predstavila svojim klientom mobilní aplikáciu RaiPOS, ktorá premení smartfón na plnohodnotný bankový terminál.

Spustenie RaiPos je krokom vpred na trhu bezpečných a efektivných platieb pre mikro, malé a stredné podnikanie v Albánsku. Teraz na prijímanie platieb stačí len smartfón s nainštalovanou mobilnou aplikáciou. Vďaka jednoduchej inštalácii a nekomplikovanej aktivácii je RaiPOS vhodným riešením pre rýchle zorganizovanie prijímania bezkontaktných platieb. Tento nástroj vysoko ocenia donáškové služby, kaviarne a reštaurácie, trhovníci, majitelia malých predajní a mnohí ďalší.

Spustenie RaiPoS je dôležitým momentom na našej ceste k digitalizácii platieb v Albánsku. Tento produkt demonštruje našu oddanosť inováciám zlepšovania kvality služieb pre našich klientov. Sme radi, že môžeme vniesť svoj vklad do cesty k modernejšej budúcnosti platieb v Albánsku a je to dôležitý krok na tejto ceste.

Gentiana Gjinoriaditeľka oddelenia bežných bankových operácií a kariet

Servis RaiPOS v sobě spojuje bezpečnosť a efektivitu, pohodlie a jednoduchosť a tiež inovácie a digitalizáciu.

Spustenie servisu otvára cestu k bezhotovostným platbám pre malých podnikateľov z Albánska, ktorí teraz môžu svojim klientom ponúknuť jednoduchý, pohodlný a bezpečný spôsob platby za tovar a služby. Som si istý, že RaiPOS je nový nástroj, ktorý prispeje k rozvoju moderných a technologických platieb v krajine.

Vadim Smotryaevriaditeľ technického oddelenia IBA Group a Product director servisu tapXphone

Treba podotknúť, že servis RaiPOS je už úspěšně spustený na Slovensku, v Bulharsku, Srbsku, na Ukrajině, v Kosove, Maďarsku, Rumunsku a Chorvátsku. IBA Group realizuje projekt spolu s RPC.

O banke:

Raiffeisen Bank pôsobí na trhu Albánska od roku 2004 a je jednou z popredných bank v tomto odvetví. Banka ponúka širokú škálu komerčných produktov a služieb v 4 kľúčových oblastiach podnikania: klientom v maloobchode, mikropodnikom, malým podnikom a korporáciám. Banka obsluhuje viac ako 460 000 klientov. Poslaním banky je neustále využívať inovácie, aby ponúkať klientom kvalitné služby a obsluhu a tiež sa stať najviac odporúčanou skupinou v odvetví finančných služieb.

O RPC:

RPC je společné servisné centrum Raiffeisen Bank International, ktoré poskytuje širokú škálu kartových služieb dcérským bankám RBI v krajinách strednej a východnej Európy. Toto je jedna z najväčších spracovatelských společností v regióne: v roce 2022 bolo spracovano 1,5 miliardy transakcií a obsluhováno viac ako 7,5 milióna platobných kariet a 116 tisíc POS terminálov. RPC poskytuje služby bankám Raiffeisen v Rakúsku, Albánsku, Česku, Chorvátsku, Maďarsku, Kosove, Rumunsku, Srbsku, na Slovensku a Ukrajine.

Nastavenie súkromia

Necessary

Advertising

Analytics

Other