Privilégia na letisku s Tap to Phone: IBA Group realizovala projekt pre Visa

17 Augusta, 2023 

IBA Group zaviedla pohodlný mechanizmus na získanie privilégií na letisku pre držiteľov prémiových kariet Visa. Overenie karty teraz nebude prebiehať cez bankový terminál, ale pomocou bežného smartfónu vďaka technológii Tap to Phone. Novinku ako prví ocenia cestovatelia letiaci z letísk v Azerbajdžane.

Držitelia prémiových kariet Visa Platinum, Visa Signature a Visa Infinite majú bezplatný prístup do biznis salónikov, balenia batožiny, nápojov v kaviarňach, zliav Duty Free a ďalších výhod. Predtým bolo na ich príjem potrebné priložiť kartu k špeciálnemu terminálu, ktorý kontroluje dostupnosť a možnosť udelenia určitých privilégií.

Teraz sa namiesto terminálu používa bežný smartfón, ktorý vykonáva rovnaké funkcie. To bolo možné vďaka technológii Tap to Phone a aplikácii tapXphone , ktorý premení obyčajný smartfón na bankový terminál. Jeho používanie je pre držiteľov kariet úplne bezpečné, pretože všetky operácie na čítanie dôverných informácií sú chránené medzinárodnými certifikátmi.

Používanie smartfónov na letiskách je ďalším dôkazom toho, že bezterminálové riešenia ukazujú svoju efektivitu a dopyt na trhu. Vzhľadom na to, že smartfón nahradil terminál, je tu dobrá príležitosť škálovať prémiové služby od Visa a privilégiá na letisku sú toho dôkazom. Dúfame, že v blízkej budúcnosti sa prémiové služby rozšíria a objavia sa na nových miestach poskytovania služieb.

Vadim Smotryaevriaditeľ technického oddelenia IBA Group

Dokončenie projektu trvalo menej ako 3 mesiace. V budúcnosti sa používanie tapXphone na overovanie kariet rozšíri aj na iné letiská.